1. Strona główna /
 2. Przenośniki i transportery /
 3. PRZENOŚNIKI_ROLKOWE /

PRZENOŚNIKI_ROLKOWE

 Służą do transportu produktów o zwartej budowie i regularnym kształcie podstawy, np. palet, kartonów, skrzynek, pojemników, itp. W zależności od zastosowania odróżniamy przenośniki napędzane oraz grawitacyjne (nienapędzane), które stosowane są jako stanowiska Przenośniki rolkowemontażowe lub jako bufor końcowy w systemach przenośników napędzanych. Doskonale nadają się do budowy regałów przepływowych w centrach dystrybucyjnych. Wykonywane są w rożnych długościach, szerokościach i podziałkach rolek transportowych. W przenośnikach rolkowych można zamontować elementy dodatkowe np.: prowadnice boczne, zderzaki końcowe, blokady pneumatyczne.

Dane techniczne przenośników rolkowych

 • Przenośniki rolkowe grawitacyjne (nienapędzane) – to rodzaj przenośników, na których ruch elementów transportowanych odbywa się za pomocą rąk lub sił grawitacji. Zaletą przedstawianych przenośników jest solidna konstrukcja, szybki montaż, dopasowanie do specyficznych wymagań klienta. Nośności przenośników wahają się w granicach od kilku kg/m (rolki wykonane z tworzy sztucznych) aż do kilku ton (rolki stalowe, łożyskowane zewnętrznie).
 • Przenośniki rolkowe napędzane – są to przenośniki w których rolki mogą być napędzane w różny sposób np.:
  • Rolki z wygniecionymi dwoma rowkami pod okrągły pasek polikordowy. W takim przypadku napęd przenoszony jest z rolki na rolkę. Napęd na rolki może zostać przeniesiony dwojako przy użyciu motoreduktora lub przy użyciu elektrorolki.
  • Rolki z wygniecionym jednym rowkiem pod okrągły pasek polikordowy. Cechą charakterystyczną tego typu transporterów jest fakt, że napęd przenoszony jest z motoreduktora na główny wałek napędowy, umieszczony pod transporterem a następnie na wybrane rolki napędzane. W takim przypadku nie wszystkie rolki muszą być napędzane.
  • Rolki z pojedynczym kołem łańcuchowym gdzie napęd przenoszony jest z motoreduktora na łańcuch rolkowy, który napędza wszystkie rolki.
  • Rolki z podwójnym kołem łańcuchowym są napędzane łańcuchem rolkowym z rolki na rolkę.

Elementy użyte do produkcji przenośników rolkowych są najwyższej jakości co gwarantuje długoletnią trwałość.

Uzupełnieniem tego rodzaju produktów są transportery rolkowe łukowe. Oferujemy łuki rolkowe w wersji grawitacyjnej i napędzanej. Łuki rolkowe projektujemy zawsze w oparciu o podane parametry transportowanego przedmiotu.

Strona używa plików cookies. Stosujemy je aby ułatwić korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie. Pamiętaj, że możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.
zamknij